YALIKAVAK MARİNA’DA HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Yalıkavak Marina, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliğiyle Y-KIDZ Zone’da düzenlenen özel bir etkinlikle kutladı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin “Platin Kanatlar” programına sponsor olan ilk Türk marinası olan Yalıkavak Marina, 20 Nisan Cumartesi günü UNICEF Genel Müdürü İnci Haseki ve Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan’ın katılımıyla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak üzere özel bir etkinlik düzenledi. Basın toplantısının ardından 8-13 yaş arası çocuklar için heyecan verici bir “Hazine Avı” etkinliği düzenlendi. Etkinlik, Yalıkavak Marina tarafından geçtiğimiz yıl “Her şey çocuklar için” sloganıyla hayata geçirilen Y-KIDZ Çocuk Kulübü’nde gerçekleştirildi.

Yalıkavak Marina UNICEF Platin Kanatlar Destekçisi

Etkinlikte bir konuşma yapan UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki, Platin Kanatlar Kampanyası’na destek veren Yalıkavak Marina’ya teşekkür etti. Konuşmasında, 23 Nisan’ın tüm dünya çocukları için en iyisi olmasını diledi ve Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 30. yıldönümünü göz önünde bulundurarak, tüm dünyada çocuk haklarının uygulanmasında ilerlemeyi hızlandırmak için daha iyi bir ortam yaratmayı görevimiz olarak ilan etti. Sözlerine şöyle devam etti: “Ne yazık ki, çocuk haklarındaki tüm ilerlemelere rağmen, bugün hala bu haklardan yararlanamayan milyonlarca çocuk var. Nerede doğmuş olurlarsa olsunlar, dünyanın her yerindeki çocuklar tüm haklarından yararlanmayı hak ediyor. Her çocuğun bir çocukluğu olmalıdır. UNICEF çalışmalarını ancak gönüllü katkılarla yürütebilmektedir. Bu nedenle Yalıkavak Marina’nın UNICEF Platin Kanatlar programı aracılığıyla yaptığı gibi düzenli bağışlar çocuklarımız için hayati önem taşıyor. Düzenli destekçilerimiz sayesinde en zor durumdaki çocukların hayata daha iyi bir başlangıç yapabilmelerini sağlayabiliyor ve uzun vadeli kalkınma planları yapabiliyoruz. Yalıkavak Marina’nın çeşitli destekleriyle her zaman yanımızda olduğunu hissediyoruz. Bunun için kendilerine yürekten teşekkür ediyoruz.”

“Düzenli fonlarımızla çocukların eşit haklara sahip olmasını sağlıyoruz.”

Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan, Yalıkavak Marina’nın çocuklara verdiği önemin altını çizdi. Akaltan, “Yalıkavak Marina olarak geleceğimizi temsil eden çocuklarımızı önemsiyor ve onlara destek olmaktan gurur duyuyoruz. Sektörde UNICEF Platin Kanatlar ile destek verme onuruna erişen ilk ve tek şirket olarak, 2015 yılından bu yana Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki dezavantajlı çocuklara destek oluyoruz. Çocukların yaşamlarını, gelişimlerini, sağlıklarını ve eğitimlerini iyileştirmek ve eşit haklara sahip olmalarını sağlamak için düzenli olarak fon sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıl “Yalıkavak Marina’da Her Şey Çocuklar İçin” sloganıyla hayata geçirdiğimiz Y-KIDZ Kulübümüz kapsamında yaz boyunca birbirinden renkli etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.” “2018-2019 Dünyanın En İyi Marinası” ödülünü 24 Nisan’da Londra’da The British Yacht Harbour’dan alan Deniz Akaltan, Türkiye’nin marka elçisi olarak Yalıkavak Marina’nın sosyal sorumluluk projelerine tüm hızıyla devam edeceğini de söyledi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin sağlam bir destekçisi olan Yalıkavak Marina, UNICEF’in “Her Çocuk İçin Eğitim” sloganıyla Türkiye’de yürüttüğü programa destek sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl da UNICEF Balosu’na sponsor olmuştu.