Türkiye’nin Gururu Yalıkavak Marina, 2021 sezonunda misafirlerine özel ayrıcalıklarla ses getirmeye hazırlanıyor

Dünyanın En İyi Uluslararası Marinası Yalıkavak Marina, yepyeni atılımlar ve kampanyalarla sezona hazır!

2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası ve 2020 Uluslararası Yılın Marinası seçilen ve aynı zamanda İngiliz Yat Limanları Birliği’nin (TYHA) 5 Altın Çıpa derecesine sahip olan Yalıkavak Marina, tüm marina operasyonlarında hizmet kalitesini en üst düzeye çıkarmak ve lüks bir yaşam tarzı atmosferi yaratmak için yatırımlarına devam ediyor.

Marina Müdürü Deniz Akaltan konuşmasına, Yalıkavak Marina olarak tekne sahipleri ve deniz tutkunları tarafından “Dünyanın En İyi Uluslararası Marinası” seçilmekten ve ülkemizi bir kez daha gururlandırmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek başladı. Akaltan belirtti: 2018-2019 yılında kazandığımız “Yılın En İyi Süper Yat Marinası” ödülü ve bu yıl kazandığımız “En İyi Uluslararası Marina” ödülü ülkemiz için birer ilktir. Bu prestijli ödülleri ülkemize defalarca getiren Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli mega yat marinası olarak, bu büyük başarıda emeği geçen tüm dostlarımıza ve desteğini esirgemeyen siz değerli basın mensuplarına teşekkürlerimizi sunarız.

Akaltan, dünyaca ünlü markaları Bodrum’a getiren ve ikonik projelere yatırım yapmaya devam eden Yalıkavak Marina’nın misafirlerine ve tekne tutkunlarına yepyeni ayrıcalıklar sunacağını vurgulayarak yeni kampanyaları hakkında bilgi verdi.

Yalıkavak Marina 2021 sezonunu yine muhteşem fırsatlarla karşılıyor!

Yalıkavak Marina, tekne sahiplerine dünya standartlarında hizmet ve bakım sunarken, sevdiklerinin ve mürettebatın da Yalıkavak Marina’nın muhteşem dünyasını keşfetmelerini sağlıyor.

Yalıkavak Marina’da tüm tekne tutkunları için özel ve çeşitli seçenekler

  • Kazan&Kazan Kampanyası
  • Duba Kampanyası
  • Sadakat Kampanyası
  • Yeni Sahip Kampanyası
  • Tekrar Hoş Geldiniz Kampanyası
  • Nokta Planı Kampanyası

Kampanyalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

2020 tekne trafiğinin yoğun olduğu bir sezondu!

Yalıkavak Marina’nın Covid-19 ile mücadelede üstün bir çaba göstererek müşterilerinin ve misafirlerinin takdirini kazandığını belirten Akaltan; “2020 yılında pandemi etkisinden bağımsız olarak uzun süreli kontrat sayısında önemli bir artış yaşandı. Tüm sağlık ve güvenlik önlemlerine harfiyen uyarak çalışmalarımızı sürdürdük ve en ufak bir olumsuzlukla karşılaşmadan sezonu geride bıraktık. Gerçekleştirdiğimiz bazı önemli projeler sayesinde Bodrum’un zaten yüksek olan lüks turizm profilini daha da yükselttik ve yüksek harcama yapan gezginlerin ziyaretlerini artırarak yeni iş fırsatları yarattık. Türkiye’deki ilk Novikov Bodrum restoranını ve ilk Dior pop-up mağazasını açtık. Daha da ileri gittik ve Dior ile çok özel bir Bodrum koleksiyonu üzerinde çalıştık.”

2021’de %100’e yakın doluluğa ulaşmayı bekliyoruz!

Yalıkavak Marina’nın ultra lüks perakende, mücevher/saat ve yeme-içme sektöründeki lüks olanaklarını genişletmek için 2021 yılında daha çok çalışmaya devam edeceklerini belirten Akaltan, “Bu amaçla son derece profesyonel bir çalışma ekibi kurduk ve gerçekten çok çalışıyoruz. Marinamızı ziyaret eden yüksek gelirli yabancı turist sayısını ve dolayısıyla ülkemize döviz girdisini artırmayı hedefliyoruz. Şu anda dünya pazarının üst segmentinde yer alan seçkin markalarla yakın temas halindeyiz. Anlaşmalarımızı tamamladığımızda döviz girdisi sağlayarak hem bölgemiz hem de ülkemiz için son derece faydalı yatırımları hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Yalıkavak Marina olarak hedefimiz, Türkiye’yi dünyanın en iyi ve en profesyonel lüks resort destinasyonu haline getirmektir. 2020 yılında marinamızı 1000’den fazla tekne ziyaret etti ve bunların 100’den fazlası ikonik M/Y Madame Gu, M/Y Voice, M/Y Arrow, M/Y Vertige gibi süperyatlardı. Ülkemize süperyatlarla gelen turistler kişi başına en çok döviz bırakan grup olduğu için gelen sayı büyük önem taşıyor. Bu yıl marinamızda ağırlamayı beklediğimiz ziyaretçi sayısı 2 milyon ve %100’e yakın doluluğa ulaşmayı bekliyoruz. Yalıkavak Marina olarak yeni yatırımlarımız ve prestijli mağaza/markalarımızla bölgenin cazibe merkezi olma konumumuzu pekiştiriyoruz.

Editoryal Notlar