Yalıkavak Marina Ana Sponsorluğunda MOST Bodrum Sportif Balık Avı Turnuvası Başlıyor!

Türkiye’de “5 Altın Çıpa Platin” derecesi ile ödüllendirilen ilk marina olan Yalıkavak Marina,

1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek MOST Bodrum’un (Akdeniz Açık Deniz Sportif Balık Avı Turnuvası) bu sene de ana sponsoru.

Dünya yatçılık sektörünün en prestijli kurumlarından The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2020 En İyi Uluslararası Marina” ve “2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödüllerine layık görülen ve yine TYHA tarafından 5 Altın Çıpa ve Türkiye’nin “5 Altın Çıpa Platin” (5 Gold Anchors Platinum) derecesi ile ödüllendirilen ilk marinası olan Yalıkavak Marina, bu yıl 5’incisi gerçekleşecek MOST Bodrum Balık Avı Turnuvasının yeniden Ana Sponsoru olmanın gururunu yaşıyor.

Tüm Türk sportif balıkçılık hayranlarının ve uluslararası misafirlerin heyecanla izlediği en popüler yarışmalardan biri olan MOST Bodrum Turnuvası, Bodrum’u Akdeniz çanağının en önemli tatil bölgesi konumuna getirmek için çalışan Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğunda 1-3 Ekim tarihleri arasında Yalıkavak’ta bir kez daha düzenleniyor.

Denizlerin en tutkulu, çevreci, heyecanlı ve trend sporu olan Sportif Balıkçılık, Yalıkavak Marina’nın desteğiyle MOST Bodrum Turnuvası’nda eşsiz bir deneyime dönüşmeye hazırlanıyor. Turnuva, Merkezi Amerika’da bulunan ve kuruluşunun 82. yılını kutlayan IGFA’nın (International Game Fish Association) kuralları çerçevesinde düzenleniyor. MOST Balık Avı Turnuvası’na 30 sportif balıkçı teknesiyle beraber toplam 200 yarışmacının katılması bekleniyor.

MOST Bodrum Balık Avı Turnuvası’nda; uygun donanımdaki tekneler, mavi kanat orkinos balığının yanı sıra bölgede bolca av veren diğer balık türlerini avlayacak, yakaladıkları balıkların boyları ve ağırlığına göre puan kazanacak. Balıkların denize sağlıklı olarak geri bırakılması ise yarışmacılara kazandırdıkları yüksek puanlarla büyük ödüle daha çok yaklaştıracak.

Geçtiğimiz yıllarda yakalanan 116kg’lık Ton Balığı ile “Türkiye Turnuvalar Rekoru” kırılan MOST Bodrum turnuvası ile Yalıkavak Marina, yine yeniden merakla beklenen ve heyecan verici bir yarışmaya imza atacak.

Editöre notlar