Türk yatçılık sektörünün gururu YALIKAVAK MARİNA, 2018-2019 YILINDA DÜNYANIN EN İYİ SÜPERYAT MARİNASI ÖDÜLÜNÜ ALDI!

Yalıkavak Marina, dünyanın önde gelen küresel yatçılık kuruluşlarından The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 YILINDA DÜNYANIN EN İYİ SUPERYACHT MARİNASI” ilan edildi. Ödül töreni 24 Nisan 2019 tarihinde Londra’da düzenlenirken, Yalıkavak Marina temsilcileri ödülü TYHA Genel Müdürü Jonathan White’ın elinden aldı.

Halihazırda İngiliz Yat Limanları Birliği (TYHA) tarafından 5 Altın Çıpa sahibi olan Yalıkavak Marina, dünyanın dört bir yanından gelen deniz ve yat severler tarafından 2018-2019 yıllarında Dünyanın 1 Numaralı Süperyat Marinası olarak seçildi.

Marina Direktörü Deniz Akaltan ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi
“Önde gelen küresel yatçılık kuruluşu ve marina sektöründe standartları belirleyen güç olan İngiliz Yat Limanları Birliği tarafından 2018 – 2019 yıllarında Dünyanın En İyi Süperyat Marinası olarak tanınmaktan onur ve heyecan duyuyoruz.

Her büyüklükteki yatı ağırlayan Yalıkavak Marina, 140 m LOA’ya kadar olan yatlar için 620 m rıhtım imkanı sunarken, tekne sahipleri ve ziyaretçiler için dinamik bir yaşam tarzı ve benzersiz ayrıcalıkların yanı sıra eksiksiz bir bakım ve teknik hizmetler yelpazesi sunmaktadır.

Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli mega yat marinası olan Yalıkavak Marina, cennet gibi bir konumu üstün olanaklar ve teknik hizmetlerle bir araya getiriyor. Ege Denizi’nin güneyinde, doğal güzellikleri ve muhteşem plajlarıyla ünlü bir bölgede mükemmel bir konuma sahip olan marina, dünya standartlarında 100’den fazla markaya, gurme restoranlara, barlara, kafelere, gece kulüplerine, eğlence mekânlarına, ödüllü lüks Beach Hotel ve Boutique Hotel’e ve AB Mavi Bayrak ödüllü özel plaja ev sahipliği yapmakta ve dünya standartlarında bir spa tesisinin yanı sıra Yalıkavak Marina konuklarına ve ziyaretçilerine benzersiz ve unutulmaz deneyimler sunmaktadır.

Daha önce Akdeniz’in 1 Numaralı Süperyat Marinası, şimdi de 2018-2019’un Dünyanın 1 Numaralı Süperyat Marinası seçilen Yalıkavak Marina, her yıl 120 ülkeden yaklaşık 2 milyon misafir ve müşteriyi ağırlamanın yanı sıra dünyanın en popüler yatçılık vitrinleri ve fuarları ile Türk yatçılık turizmi endüstrisinin standartlarını gururla yükselterek kendisini Türkiye’nin Gururu ve Türk Turizm Endüstrisinin Marka Elçisi olarak konumlandırmaktadır.

Ayrıca, Türk Rivierası Bodrum Yarımadası’nın yanı sıra Yalıkavak bölgesini de uluslararası profesyonel platformlarda tanıtmaya çalışıyor ve Türkiye’yi dünya çapında temsil etme gibi gurur verici bir misyon üstleniyoruz. TYHA tarafından verilen Dünyanın En İyi Süperyat Marinası ödülü, doğru yolda ilerlediğimizin bir kanıtıdır ve Yalıkavak Marina’da tüm misafirlerimize sunduğumuz ‘Burada Her Şey Sizinle İlgili’ sloganıyla misyonumuza devam edeceğiz.”