HAKKIMIZDA

The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından ‘’2022 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” “2020-2021 En İyi Uluslararası Marina” ve “2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödüllerine layık görülen ve yine TYHA tarafından 5 Altın Çıpa ile derecelendirilen Yalıkavak Marina, Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinasıdır. 2021 yılı itibariyle Yalıkavak Marina TYHA tarafından “5 Altın Çıpa Platin” ile ödüllendirilen Türkiye’nin ilk ve tek marinası olmuş ve dünyanın ilk 10 marinası arasına girmiştir. 620 yatı aynı anda ağırlayabilen, hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan Yalıkavak Marina, konforlu tesisleri ve tecrübeli teknik servisiyle 140 metre uzunluğa kadar olan süper yatlara hizmet vermektedir. Her yıl aralarında ikonik Eclipse, Madame Gu, Voice, Arrow, Vertige, Chakra, Galactica Super Nova, Saluzi, Okto ve O’Matilde’nin de bulunduğu 100’den fazla super yat Yalıkavak Marina’yı ziyaret etmektedir.

Dünyaca ünlü markaların bir araya geldiği Yalıkavak Marina Alışveriş Merkezi, ayakkabıdan aksesuara, mücevherden mobilyaya kadar birçok alanda faaliyet gösteren 100’den fazla mağaza ve butik ile Türkiye’de lüks alışverişin merkezi olarak öne çıkmaktadır. Yalıkavak Marina’nın ayrıcalıklı alışveriş dünyasında yer almakta olan Dior, Louis Vuitton, Prada, Valentino, Bvlgari, Chopard, Audemars Piguet, Hublot, Balmain, Loro Piana, Moncler, Missoni, Rolex, Beymen, Saint Laurent , Bottega Veneta ve Golden Goose gibi seçkin dünya markalarının yanı sıra bu yaz Chanel, Dolce&Gabbana ve Gucci markaları da kapılarını Yalıkavak Marina ziyaretçileri için açıyor. Ayrıca Zuma, Nusr-et, Novikov, Sakhalin by White Rabbit Group, Birds by Vasilchuk Bros gibi seçkin markalarla eşsiz bir yeme-içme ve gece hayatı dünyası sunan Yalıkavak Marina 2022 yaz sezonunda Türkiye’de bir ilke daha imza atarak ünlü Fransız Restoran ve Beach Club Bagatelle Bodrum’un yanı sıra çok sevilen MacKenzie-Childs markalarını bünyesine katıyor.

Yalıkavak Marina ailesi bünyesinde yer alan Marina, Alışveriş Merkezi, Yalıkavak Marina Beach Hotel, Yalıkavak Marina Boutique Hotel ve Spa & Fitness Merkezi ile yıl boyunca üstün hizmet kalitesiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Yalıkavak Marina “UNICEF Platin Kanatlar” programının gururlu bir katılımcısıdır ve UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’ne destek olarak hem Türkiye hem de dünya çapındaki yardıma muhtaç çocukların temel haklarına kavuşmaları için çaba göstermektedir.

Yılda 1000’den fazla kişiye istihdam sağlayan Yalıkavak Marina, dünyanın 120 ülkesinden gelen 2 milyonu aşkın ziyaretçiye de ev sahipliği yapmaktadır. Yalıkavak Marina, eğlence ve deniz tutkunları için en kaliteli yatçılık, konaklama, gurme yemek ve alışveriş deneyimlerini sunarak Türkiye’yi lüks turizm dünyasının 1 numaralı destinasyonu olarak temsil etmektedir. Yalıkavak Marina, kaliteli ve seçkin bir konaklama altyapısı sağlayarak Türkiye, Bodrum Yarımadası ve Yalıkavak bölgesinin dünya turizm endüstrisindeki konumunu yükseltmeye devam etmektedir.

Burada her şey Sizin için…

DESTINATION

From your marina berth in Yalıkavak Marina® you can reach so many wonderful destinations. For a truly delightful day’s cruising in Türkiye, set a north or north-west course out of the marina and discover the many coves, bays and beaches of the Yalikavak Peninsular. It is such a stunning coastline that you’ll find it difficult to turn around to head back to port at the end of the day!

 

Or you may wish to venture further afield and cruise to the Greek Islands of the Aegean. Just 12NM away is Kos, one of Greece’s Dodecanese islands, known for its abundant sandy beaches. It’s also rich in Greek and Roman antiquities, particularly in and around busy and atmospheric Kos Town.

 

This harbour city is dominated by the 15th-century Castle of the Knights fortress. It’s also home to the Kos Archaeological Museum, the Ancient Agora ruins, and the third-century Casa Romana villa with its lavish mosaics. That’s just a taster of what’s within easy reach of Yalıkavak Marina® – your perfect marina base in the southwestern Aegean for discovering Türkiye and a number of Greek Islands.

 

Here are the approximate distances from Yalıkavak Marina® to other destinations in the region in nautical miles:

 

  • Çeşme 100nm
  • Kuşadası 56nm
  • Samos, Greek island 46nm
  • Patmos, Greek island 36nm
  • Bodrum 17nm
  • Symi, Greek island 52nm
ACCREDITATIONS & AWARDS
search
close